Obsazení - David Prosek


zpět na výběr
Od roku 1989 působí David Prosek jako sólohobojista Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze. Na Konzervatoři v Praze byl žákem prof. F. X. Thuriho a ve studiu dále pokračoval na Akademii muzických umění v Praze (1986 - 1991) ve třídě prof. J. Mihule.
Již v době studií se David Prosek zúčastnil národních i mezinárodních soutěží (Mnichov 1989, celostátní interpretační soutěž Chomutov 1991). V této době též získává místo prvního hoboje v mezinárodního orchestru The Youth Gustav Mahler Orchestra, s kterým se zúčastnil v letech 1986 - 1988 pod vedením italského dirigenta Claudia Abbada několika turné v evropských zemích (Švýcarsko, Itálie, Německo, Belgie, Nizozemí). Kromě orchestrální činnosti se David Prosek věnuje i komorní a sólové činnosti. Za všechny můžeme jmenovat např. hostování v souboru In Modo Camerale v roce 1996, s kterým absoloval na turné do Jordánska. V roce 1997 následuje třítýdenní turné po Japonsku se sólovými koncerty v Tokyu, Nagánu a Nikku.
Od roku 1989 je David Prosek členem Českého dechového kvinteta, které natočilo širokou řadu rozhlasových snímků a taktéž se proslavilo svojí koncertní činností na domácím i zahraničním pódiu (např. mezinárodní hudební festival Sachsichs Bohmisches Music Festival v letech 1996 a 2000). V roce 2000 se v rámci projektu Praha - Evropské Město Kultury David Prosek představil sólovým koncertem s Talichovým komorním orchestrem, kde úspěšně interpretoval Haydnův hobojový koncert.
V letech 2000 až 2001 působil David Prosek v orchestru Orquésta Sinfónica de Galícia ve Španělsku.
TK Webdesign - tvorba webových stránekFrancouzský film - herci, herečky, filmy ,databázeDaniel Terč - výtvarník a sochařRadka Kuželová - malířka a výtvarniceHrací skříň Praha - pražská revivalová kapelaGoodGunz - pražská rocková kapela